چگونه از رونوشت وردپرس استفاده کنیم ؟

چگونه از رونوشت وردپرس استفاده کنیم ؟

چگونه از رونوشت وردپرس استفاده کنیم :

سلام همیشه وقتی برق های شرکت یک دفعه ای قطع می شود یا وقتی به صورت کامل و ناگهانی از پنل مدیریت وردپرس خارج می شوید و مطلب خود را هنوز انتشار نداده بودید و از ترس با خود می گویید 😮 وای این همه نوشتم پاک شد ! نباید با خود این صحبت ها را بکنید نه خیر مگه الکیه که این همه متن شما پاک شود.

بعد از بررسی فهمیدیم که بله وردپرس یک قابلیت دارد که به صورت خودکار مطالب ها را پیش نویس ذخیره می کنند که ما به آن رونوشت وردپرس می گوییم و یعنی اگر که زمانی شما در حال نوشتن یک متن در صفحه نوشته های تازه وردپرس یا برگه جدید وردپرس بوده اید شما می توانید با خیال راخت مطالب یا برگه خود را بسازید و با قطع شدن برق یا بیرون رفتن ناگهانی از پنل مدیریت وردپرس نباشید.

خب چگونه از رونوشت ها استفاده کنیم :

شما بعد از قطع برق در پنل مدیریت وارد که می شوید در بخش نوشته ها > همه نوشته مطلب خود را باز کنید و می بینید که وردپرس یک قسمتی از متن شما را که خودش ذخیره پیش نویس کرده است نمایش می دهد و مابقی مطلب ها را به عنوان Publish option که کنار صفحه است نمایش می دهد و تعداد رونوشت آن ها هم کار Publish option نوشته است که به فرض مثال 2 یعنی 2 بار از مطلب شما رونوشت گرفته است مانند تصویر زیر.

رونوشت مطلب ها در وردپرس

یا اینکه به پایین صفحه نوشته های تازه وردپرس بروید و یک لیست از رونوشت ها مانند تصویر زیر می بینید

لیست رونوشت های وردپرس

اگر روی این کلیک کنید ! وردپرس خودش برای شما یک صفحه مانند تصویر زیر نمایش می دهد که در آن نسخه الان و نسخه قبلی نوشته وردپرس را که رونوشت از آن تهیه کرده است نمایش می دهد که می توانید با این رونوشت مطلب سایت خود را که نوشته اید برگشت دهید و مطلب الان و مطلب قبل خود را بخوانید و با هم مقایسه کنید.

رونوشت به پایان رسید

با این ابزار می توانید مطلب های که مهم و مفید و ضروری می باشد را برگشت دهیم و از آن ها استفاده کنیم ! بله به همین راحتی می توانید از مطلب سایت خودتون رونوشت بگیرید.

موفق و پیروز باشید 😀

, , ,
Share:
من مهران حسینی راد ، بار ها شکست خوردم ولی باز شروع کردم ، شما هم از شکست هاتون دست بر ندارید ، با شکست قوی تر می شوید و قوی تر از هر بار شکست شروع می کنید

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه ما عضو شوید

ایمیل :