خصوصی کردن مطالب ها در وردپرس :

با عرض سلام ، وردپرس دارای امکانات عالی و امکانات رایگان و بیش از حدی می باشد که یکی از این امکانات رایگان این سیستم مدیریت محتوا ، خصوصی کردن مطلب ها یا همون پست های وردپرسی سایت خودمون هست که به شما در قسمت زیر آموزش داده می شود ، شاید بعضی مواقعه برخی از پست ها یا مطلب های سایت ما خصوصی باشند و فقط و فقط مخصوص کاربران عضو شده سایت ما باشد و ما نخواهیم که این مطلب های سایت مان را به دست افراد ناشناس دهیم شما می توانید با خصوصی کردن مطلب ها و پست ها این امکان را برای کاربران ناشناس فعال کنید و اجازه دیدن پست را به آن ها ندهید.

افزونه های هم هستند که این کار را برای شما انجام دهند ولی قصد ما این است که ما در وردپرس سایت خودمان را برای کار های که از دست وردپرس بر می آید ، افزونه های جانبی یا افزونه های اضافه نصب و فعال سازی نکنیم که باعث کمبود لود سایت و کم شدن حجم هاست سایت ما شود و میزان رم سایت ما را نیز کاهش دهد.

شروع آموزش :

بخش نمایانی > عمومی در انتشار مطالب

برای اینکار باید وارد پنل مدیریت وردپرس سایتتون بشید و در بخش نوشته ها > افزودن نوشته یک فایل جدید باز کنید و آن وقت در کنار صفحه افزودن نوشته یک بخش به نام انتشار می بینید که می توانید از بخش نمایانی > عمومی بر روی دکمه ویرایش کنار آن کلیک کرده.

خصوصی کردن پست در وردپرس

بعد از کلیک بر روی ویرایش کنار عمومی آن یک بخش مانند تصویر بالا برای شما نمایش داده می شود که باید طبق آموزش زیر عمل کنید و بعد از آن بر روی دکمه قبول کلیک کرده و دکمه انتشار مطلب را بزنید.

با کلیک بر روی عمومی سه گزینه در تصویر بالا به شما نمایش خواهد داده شد که باید طبق زیر عمل کنید :

  • عمومی : با کلیک بر روی این دکمه مطلب شما برای همه نمایش خواهد داده شد.
  • رمزدار : با کلیک بر روی این دکمه بعد از آن به شما یک رمز می خواهد و بعد از تعریف رمز توسط شما بعد از وارد شدن صفحه توسط کاربر از کاربر شما رمز می خواهد و کاربر شما باید رمز را وارد کرده تا بتواند مطلب شما را بخوانند و یا مطالعه کند.
  • خصوصی : با کلیک بر روی این دکمه مطلب شما فقط برای خودتان و کاربر های ثبت نام شده در سایت نمایش خواهد داده شد.

به همین راحتی مطالب خود را مخفی نگه دارید! موفق و پیروز باشید.