×

دلایل Noindex کردن رسانه های وردپرس

طراحی سایت و اپلیکیشن

طراحی سایت و اپلیکیشن موبایل اندروید

تازه چه خبر ؟؟؟

وبلاگ مهران حسینی راد 29 فروردین 1398
noindex

دلایل Noindex کردن رسانه های وردپرس

 Noindex چیست؟

.Noindex  در اصل یک تگ از نوع تگ متا است که برای جلوگیری از ورود رباتها به صفحات استفاده میشود و بصورت کلی زمانیکه صفحه مطلب ما ارزشی بابت اضافه شدن آن به لینک ها نداشته باشد آنگاه از تگ  noindex بر روی المنت های html ,و یا دیگر لینک ها استفاده میکنیم تا بدین وسیله از ورود رباتها به ذخیره سازی این گونه محتویات جلوگیری کنیم .حال با توجه به این مقدمه دلایل اجرای noindex  کردن رسانه ها را با جواب به این سوال که آیا تا به حال این مشکل برایتان پیش آمده که تا به حال پرونده های چند رسانه ای شما یا به عبارتی رسانه هایی که شما روی وب سایت خود قرار داده اید حال چه عکس و یا چه ویدیو برای کاربرانتان به معرض نمایش در نیامده باشد ؟ در اینصورت شما چه عکس العملی نشان داده اید ؟

شاید جواب این سوال این باشد که در بعضی از مواقع که این مشکل پیش می آید و یا در واقع رسانه ها بازتابی ندارند برای جلوگیری از این مشکل noindex کردن محتوای تمامی پست ها تایپ های مدیا می باشد . اما سوال دیگری که ممکن است پیش بیاید اینست که چطور این کار را انجام دهیم؟

noindex رسانه ها

اجرای این عمل کاری بسیار ساده است که بدین صورت که زمانی که شما یک یا چند تصویر در رسانه های وردپرس آپلود میکنید نه تنها تصویر در مطلب شما قابلیت نمایش دارد بلکه بصورت خودکار در پایگاه داده ایجاد می شود . یعنی هر تصویر آپلود شده در وب سایت شما یک برگه بدون محتوا را شامل میشود چرا که درون آن فقط خود رسانه هست که نمایش داده میشود و یا در برخی موارد محتوای متنی Alt تصویر هم وجود دارد و دیگر هیچ محتوایی در برگه موجود نیست .

پس در نتیجه محتوای صفحات رسانه های شما کم است .پس به همین دلیل ما محتوای رسانه ها را noinex میکنیم .چرا که در صورت ذخیره شدن این صفحات توسط گوگل یرای رتبه بندی سایت شما یک امتیاز منفی محسوب میشود

افزونه Yoast Seo Permium

برای رفع این مشکل که در بالا شرح دادیم شما عزیزان میتوایند افزونه Yoast Seo Permium را استفاده نمایید .این افزونه قابلیت این را دارد که پس از نصب و سپس فعالسازی از ذخیره شدن صفحات رسانه های شما در موتورهای جستجوگر جلوگیری نماید

مهران حسینی راد

اگر کاری را بخواهید انجام دهید راهش را پیدا می کنید و اگر کاری را نخواهید انجام دهید بهانه اش را....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

استارت دوباره راه وردپرس

استارت دوباره راه وردپرس

مهران حسینی راد 25 تیر 1397
THEM WORDPRESS

بهترین قالبهای رایگان وردپرسی

مهران حسینی راد 04 اسفند 1397
به قول های که دادیم عمل کردیم

به قول های که دادیم عمل کردیم

مهران حسینی راد 01 تیر 1399
تمامی حقوق برای راه وردپرس محفوظ می باشد