آموزش نصب افزونه در وردپرس :

اول از همه بریم سراغ اینکه افزونه چیست و چه کاری انجام می دهد افزونه مانند یک برنامه عمل می کند که می تواند به سایت شما کمک کند تا قابلیت های جدیدی به سایت خود افزوده کنید(افزونه) این قابلیت ها از جمله چنین قابلیت های می باشد ساخت گالری و یا افزایش سئو و افزایش امنیت سایت و افزونه های ساخت فروشگاه و افزونه ساخت گالری و ساخت لینک های دانلود و افزونه های دیگر می باشد افزونه های توسط یک شخص و یا یک شرکت معتبر کد نویسی شده است و مرتب آپدیت و به روز رسانی می شوند.

افزونه ها دارای دو نسخه رایگان و پولی می باشد که رایگان ها در مخزن وردپرس قابل دانلود می باشد ولی پولی ها باید از سایت اصلی افزونه خریداری شود.

 

 

چگونه افزونه نصب کنیم :

نصب افزونه در وردپرس دو راه دارد یکی از طریق هاست و دیگری از طریق پنل مدیریت وردپرس راحت تر از همه این است که از پنل مدیریت وردپرس افزونه را نصب کنیم.

  • نصب افزونه از طریق پنل مدیریت وردپرس :

روش اول : برای نصب افزونه از طریق پنل مدیریت وردپرس باید به بخش افزونه ها > افزودن بروید و در آن در بالا فرم جستجو نام افزونه مورد نظر را تایپ کنید و افزونه را پیدا کنید و بر روی نصب کلیک کنید و فعال سازی کنید.

روش دوم : در پنل مدیریت وردپرس دو راه برای نصب افزونه وجود دارد که راه دوم نصب از طریق بارگذاری یا آپلود افزونه می باشد که برای این کار باید وارد پنل مدیریت وردپرس شوید و در بخش افزونه ها > افزودن در بالا صفحه بر روی دکمه بارگذاری افزونه کلیک کنید و افزونه را بارگذاری (آپلود)کنید و نصب و فعال سازی کنید.

  • نصب افزونه از طریق هاست :

نصب از طریق هاست کمی دشوار تر از نصب در پنل مدیریت وردپرس می باشد برای نصب افزونه از طریق هاست باید وارد پنل مدیریت هاست خود بشوید و در بخش Filemaneger کلیک کنید و داخل پوشه Root هاست خود یا همان Public_html شوید و داخل پوشه wp-content > plugins وارد شوید و در آن جا افزونه مورد نظر خود را آپلود کنید و اکسترکت کنید و بعد از آن وارد سیستم مدیریت وردپرس شوید و در بخش افزونه ها > افزونه های نصب شده افزونه ای که آپلود و اکسترکت کرده اید را فعال سازی کنید.

به همین راحتی می توانید بر روی وردپرس افزونه نصب کنید.

موفق و پیروز باشید.