تغییر سطح دسترسی کاربران در ووکامرس

با عرض سلام در آموزش های قبلی به شما آموزش های زیادی در مورد ووکامرس قرار داده ایم ، این بار هم دیگر آموزشی از همین ووکامرس قرار داده ایم آموزشی که اکثر کاربران سایت ما این در خواست را داشتند که این آموزش را برای شما قرار دهیم و قرار بر این شد تا این بار برای شما این آموزش را قرار داده ایم تا بتوانید به راحتی سطح دسترسی کاربر پیشفرض را در سایت ووکامرس خود تغییر دهید

ضمن شما با این سطح دسترسی می توانید برای کاربرانی که در سایت محصولات را خریداری می کند به نقش های عادی یعنی مشتری یا Customer می باشند ولی به راحتی با این آموزش می توانید سطح دسترسی Customer یا مشتری را به سطح دسترسی عضو سایت یا هر سطح دسترسی که بخواهید تغییر دهید ، زمانی که ما یک بخش پشتیبانی با افزونه های وردپرسی برای سایت خود ایجاد کرده ایم ، نقش های کاربران ووکامرسی ما باعث ایجاد مشکل می شد تا اینکه به کمک این آموزش نقشی به نام عضو جدید ایجاد کردیم و برای مشتری ها تعریف یا سفارشی سازی کردیم.

شما می توانید از افزونه های عضویت هم استفاده کنید ولی استفاده از افزونه باعث می شود تا چند مگ از فضای هاست سایت شما گرفته شود و مقراری از پردازشگر و دیگر موارد سایت شما را نیز بگیرد.

شروع آموزش و کد نویسی این بخش ووکامرس می کنیم

شما برای اینکه بخواهید بک نوع سطح دسترسی برای سایت خود بسازید باید با استفاده از فیلتر woocommerce_new_customer_data اینکار را انجام دهید این متا تگ توسط خود سازنده ووکامرس به وجود آمده است که برای شما می تواند کاربرد های زیادی داشته باشد که یکی از این کاربرد ها همین ساخت یک دسترسی جدید می باشد.

برای ساخت دسترسی چه باید کرد

شما می توانید برای ساخت دسترسی همان فیلتر یا کد woocommerce_new_customer_data که در بالا توضیح داده شد را برای شما آموزش می دهیم شما باید برای این کار وارد هاست سایت خود شوید و بعد از آن وارد پوشه wp-content و پوشه Themes و بعد از آن وارد پوشه قالب سایت خود شوید و کد زیر را در فایل Functions.php قالب سایت خود قرار دهید.

بعد از کپی کردن این کد باید کد را در بین کد های PHP این فایل گفته شده قرار دهید که بعد از آن کد زیر را باز بین کد های php همین صفحه باز دوباره قرار دهید که برای شما سطح دسترسی موجود را ایجاد کند.

جمع کلی

اگر که بخواهیم خیلی تمیز و سالم کد نویسی این بخش را انجام دهیم می توانیم از بخش زیر استفاده کنیم که دو کد آموزش داده شده بالا را با هم در فایل Functions.php قالب خود قرار داده و بعد از آن نقش کاربری خود را ایجاد کرده باشیم.

از کجا سطح دسترسی را انتخاب کنیم

تغییر نقش و دسترسی در سایت
تغییر نقش و دسترسی در سایت

برای اینکه سطح دسترسی را انتخاب کنیم باید وارد پنل مدیریت سایت خود شویم و بعد از آن وارد بخش تنظیمات و زیر مجموعه آن عمومی شویم و در بخش نقش پیشفرض کاربر نقش پشتیبان را در این بخش برای کاربران سایت خود قرار و مشخص کنیم

و به همین شکل می توانیم یک سطح دسترسی جدید برای کاربران خود ایجاد کنیم./موفق و پیروز باشید.