چرا وردپرس رایگان است ؟

چرا وردپرس رایگان است ! سوالی که اکثر مشتریان ما از ما سوال می کنند ؟

یکی از سوالات پی در پی دوستان عزیز وردپرسی ما این است که چرا وردپرس رایگان است ! چرا کسی که وردپرس را طراحی و کد نویسی کرده است برای استفاده از وردپرس هزینه دریافت نمی کند. وردپرس یک سیستم منبع باز است به همین خاطر رایگان است و نرم افزار منبع باز با آزادی برای استفاده، اصلاح، ساخت، و توزیع مجدد نرم افزار به هیچ وجه شما بدون پرداخت هیچ هزینه ای می آید با این وجود ممکن است هزینه های مربوط به مناطق دیگر وجود داشته باشد.

در این مقاله هزینه استفاده از نرم افزار منبع باز وردپرس را مورد بحث قرار خواهیم داد.

سوال یکی از دوستان ما این بود که چرا وردپرس را به عنوان یک نرم افزار نمی فروشند ؟

وردپرس را به این خاطر نمی فروشند که در وردپرس 10 ها هزار نفر به آن کمک کردند تا این سیستم مدیریت محتوا به صورت عالی کار کند به این خاطر است که این سیستم مدیریت محتوا وردپرس را نمی فروشند.

علاوه بر این که این سیستم مدیریت محتوا هر چند وقت یک بار آپدیت به نسخه جدید می شود و اگر که یخواهند این سیستم مدیریت را به فروش بگذارند برای دریافت آپدیت های بعدی یاید هزینه پرداخت کنند یعنی اگر که وردپرس قیمت آن 10 میلیون باشد یعنی 5 بار آپدیت شود باید کسانی که از وردپرس استفاده می کنند 50 میلیون تا کنون برای خرید آپدیت های جدید وردپرس داده باشند.

تفاوت سایت wordpress.com با مخزن وردپرس wordpress.org :

اغلب مردم WordPress را با WordPress.com اشتباه می گیرند، اما در واقع دو چیز متفاوت هستند. وردپرس (اغلب به وردپرس خود میزبانی شده یا WordPress.org اشاره می کند) یک پلت فرم وبلاگ رایگان و سازنده وب سایت است.

هزینه برخی از افزونه ها را با هم در قسمت زیر مرور می کنیم :

Matt Mullenweg بنیانگذاران وردپرس، شرکتی موسوم به Automattic را راه اندازی کرد که خدمات میزبانی رایگان وبلاگ را در WordPress.com فراهم می کند و شما می توانید برای باز کردن ویژگی ها و حذف تبلیغات، پرداخت و ارتقا دهید.

با این حال، برای به دست آوردن قدرت کامل وردپرس در پلت فرم WordPress.com ، شما باید با خدمات وردپرس VIP خود را ثبت نام کنید. این هزینه 5000 دلار در هر ماه برای میزبانی + 5000 دلار هزینه تنظیم می باشد.

Automattic در مجموع 7/317 میلیارد دلار بودجه تأمین کرده است. آخرین بودجه آنها در تاریخ 1 ژانویه 2015 از دور یک سرمایه گذاری مطرح شد.

Yoast – شرکت پشت پلاگین محبوب WordPress SEO است که توسط بیش از 5 میلیون وب سایت استفاده می شود.

در مجموعه به دلیل منبع باز بودن (open source) و یاری و کمک طراحان و کدنویسان روز دنیا وردپرس رایگان است.

موفق و پیروز باشید.

مهران حسینی راد
من مهران حسینی راد مدیر راه وردپرس سعی و تلاش دارم که وردپرس را در دنیا گسترش دهم و به هم نوع هایم در زمینه کسب و کار آنلاین کمک کنم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
اطلاع از