مدیریت رسانه ها در وردپرس

مدیریت رسانه ها در وردپرس :

سلام در این آموزش قصد داریم به شما آموزش دهیم که چگونه می توانید  رسانه خود را در وردپرس مدیریت کنید و اصلآ چرا ما باید رسانه های سایت خودمون را مدیریت کنیم در به دلیل این که ما در سایت خود از بخش رسانه ها تصویر ، فیلم ، صوت و فایل های دیگری آپلود می کنیم و به کاربران خود در سایت نمایش می دهیم.

پس شروع به یاد گرفتن کنید :

تنظیمات رسانه ها در وردپرس

برای اینکار اول اجازه دهید تا بخش تنظیمات رسانه را به شما آموزش دهیم و برای رفتن به بخش تنظیمات رسانه باید به بخش تنظیمات > رسانه کلیک کنید.

تنظیمات رسانه ها در وردپرس

بعد از کلیک بر روی بخش تنظیمات > رسانه یک صفحه مانند تصویر بالا برای شما به نمایش داده می شود که در آن می توانید طبق آموزش زیر رسانه خود را پیکربندی و یا تنظیمات آن راطبق آموزش زیر انجام دهید.

  • اندازه بند انگشتی : با این بخش می توانید ارتفاع و پهنا تصویر های بند انگشتی سایت خود را مشخص کنید و راستی منظور از تصویر بند انگشتی تصویر شاخص سایت نیست منظور عکس های نمایشی در گالری سایت شما می باشد.
  • اندازه میانه : با این بخش می توانید اندازه میانه تصویر آپلودی خود را مشخص کنید که اندازه میانه تصویر شما چه میزان می باشد.
  • اندازه بزرگ : با این بخش شما می توانید یک اندازه بزرگ برای تصویر آپلودی خود در سایت مشخص کنید که اندازه بزرگ آپلود تصویر در سایت شما چه قدر می باشد.

هشدار : اندازه میانه ، اندازه بزرگ دو نوع اندازه مختلف می باشد که از وقتی وردپرس به وجود آمد کدنویسی شده است تا در سایت های که تصویر زیادی آپلود می کنند به نمایش آید و زمان نویسنده و کاربران سایت را در تغییر اندازه نگیرد.

پرونده‌ها را ماهانه و سالانه سازماندهی کن : خب اگر تیک این گزینه را فعال کنید وردپرس به صورت خودکار فایل های آپلودی شما را به صورت سالانه و ماهیانه در سیستم مدیریت هاستینگ شما به سازماندهی می کند.

و بعد از کامل کردن این بخش بر روی دکمه ذخیره تنظیمات کلیک کنید و تنظیمات رسانه خود را دخیره کنید.

آپلود فایل در وردپرس :

افزودن فایل در وردپرس

خب اکنون وقت آن رسیده است تا در وردپرس فایل آپلود کنیم برای آپلود فایل به بخش رسانه ها > افزودن کلیک کنید.

افزودن فایل در وردپرس مرحله دوم

بعد از کلیک بر روی رسانه ها > افزودن یک صفحه مانند تصویر بالا به شما نمایش داده می شود که در آن شما می توانید با کلیک بر روی دکمه گزینش پرونده فایل مورد نظر خود را از سیستم شخصی خود پیدا کرده و آپلود کنید و یا از روش دوم آپلود یکی اینکه فایل خود را در سیستم خود بگیرید و با دراگ بر روی صفحه پرونده ها را این جا بکشید رها کنید تا خود آپلود شود.

ویرایش مشخصات تصویر آپلود شده

بعد از آپلود فایل شما در وردپرس بر روی دکمه ویرایش کنار صفحه کلیک کنید تا یک صفحه دیگر مانند تصویر بالا به شما نمایش داده شود که در این صفحه ای که باز شده است شما می توانید مشخصات فایل آپلود شده را ویرایش کنید.

در قسمت نام شما می توانید نام فایل آپلود شده را ویرایش کنید.

قسمت پیوند یکتا می توانید آدرس تصویر خود را تغییر دهید تا به راحتی بتوانید تصویر را با لینک مخصوص خود ببینید.

ویرایش مشخصات تصویر آپلود شده مرحله دوم

در قسمت متن جایگزین شما می توانید یک متن بنویسید که در سایت در زیر تصویر نمایش داده شود.

در قسمت توضیح تصویر می توانید یک متن بنویسید که در سایت در گوشه و کنار تصویر نمایش داده شود.

بعد از تمام شدن ویرایشات فایل آپلودی بر روی دکمه به روز رسانی کلیک کنید تا مشخصات تصویر شما به روز رسانی شود.

بعد از آن فقط یک بخش از رسانه ها آموزش داده نشده است که اون هم بخش کتابخانه است که در قسمت زیر آموزش داده می شود.

کتابخانه پرونده های چند رسانه ای :

پرونده های چندرسانه ای

در این قسمت شما می توانید با بخش های زیر کار کنید :

افزودن : که با کلیک بر روی این دکمه شما می توانید فایل جدید آپلود کنید.

همه موارد رسانه ای : شما می توانید با این بخش پرونده چند رسانه ای تصاویر یا فیلم و صوت را به صورت مشخص نمایش دهید.

همه تاریخ ها : با این بخش می توانید تاریخ های آپلود فایل خود را در سایت مشاهده کنید و اگر به دنبال فایلی می گردید از این بخش سریع تر پیدا می کنید.

انتخاب دسته جمعی : با کلیک بر روی دکمه انتخاب دسته جمعی شما می توانید چندین فایل را به صورت یکجا انتخاب کنید و مدیریت کنید.

به همین راحتی می توانید رسانه های خود را مدیریت کنید! موفق و پیروز باشید.

مهران حسینی راد
من مهران حسینی راد مدیر راه وردپرس سعی و تلاش دارم که وردپرس را در دنیا گسترش دهم و به هم نوع هایم در زمینه کسب و کار آنلاین کمک کنم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
اطلاع از