راه وردپرس

مدیریت دسته بندی ها در وردپرس :

سلام در اصل در این مطلب قصد داریم به شما نحوه ساخت دسته بندی در وردپرس و مدیریت (پاک کردن یا ویرایش کردن)را به شما آموزش دهیم.

دسته بندی :

با دسته بندی می توانید هر مطلب را به یک دسته خاص خود منتقل کنید که مثل سایت خودمون راه وردپرس که مثل این که بر روی آموزش وردپرس > آموزش قدم به قدم وردپرس کلیک می کنید فقط آموزش های قدم به قدم وردپرس را نمایش می دهد ما هم می خواهیم راز این موفقیت را به شما آموزش دهیم این ها دسته بندی هستند که بعضی از کد نویس های عزیز به جای این که از دسته بندی استفاده کنند برای این کار هم کد نویسی انجام می دهند و از برگه استفاده می کنند ولی به نظر ما این کار راحت تر است.

خب چگونه دسته بندی جدید بسازیم :

برای ساخت دسته بندی جدید شما باید وارد پنل مدیریت سایت خود شوید در بخش نوشته ها > دسته ها بروید و در صفحه دسته ها یک بخش در کنار صفحه می بینید مانند تصویر زیر که به شما در زیر تصویر آموزش داده می شود.

ساخت دسته بندی جدید در وردپرس

  • نام : در این قسمت نام دسته را بنویسید.
  • نامک :در این قسمت آدرس یا Url دسترسی به این دسته را بنویسید.
  • مادر دسته :این یکم پیچیده است که باید توضیح داده شود هر دسته ای می تواند خودش مادر دسته باشد و هم زیر دسته به فرض مثال آموزش وردپرس زیر دسته اش آموزش قدم به قدم وردپرس این آموزش قدم به قدم وردپرس زیر دسته آموزش وردپرس می باشد.
  • توضیح :در این بخش شما باید توضیحی درباره دسته خودتان بنویسید تا در سایت شما  مربوط به همان دسته سایت نمایش داده شود.

بعد از پر کردن این بخش ها باید بر روی افزودن دسته تازه کلیک کنید تا دسته مورد نظر سایت شما ساخته شود.

برای حذف یا ویرایش کردن دسته ها بعد از ساخت دسته بر روی نام آن کنار همان صفحه رفته بعد از قرارگیری بر روی آن تب های ویرایش و حذف نمایش داده می شود که می توانید از آن ها استفاده کنید و دسته خود را حذف یا ویرایش کنید.

به همین راحتی می توانید یک دسته بسازید و یا یک دسته ویرایش و حذف کنید.

موفق و پیروز باشید.

مهران حسینی راد
چیزهای خوب سراغ کسانی می آیند که صبر می کنند اما چیزهای بهتر سراغ کسی می آیند که تلاش می کنند

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
اطلاع از