راه وردپرس

آموزش نصب بسته نصبی در Cpanel

آموزش نصب بسته نصبی در Cpanel :

سلام اینجا همراه با شما هستم در آموزش نصب بسته نصبی در Cpanel که به شما آموزش دهیم که به راحتی بتوانید یک بسته نصبی قالب را به راحتی در Cpanel نصب کنید البته اگر طریقه کار با یک سیستم عامل cpanel و یا direct admin را فراگیرید به راحتی می توانید به راحتی با هر دو سیستم عامل مدیریت هاستینگ بسته نصبی را نصب کنید همراه ما باشید با آموزش نصب بسته نصبی در سی پنل.

شروع آموزش :

خب اول هر کاری باید وارد هاست سایت خود شوید و در هاست خود وارد پوشه Root یا همان Public_html هاست سایت خود شوید و بسته نصبی قالب خود را از سایت اصلی آن خرید کرده اید را در این قسمت یعنی Root هاست خود آپلود کنید و اکسترکت کنید و مابقی را طبق آموزش زیر (بسته نصبی قالب)قالب خود را نصب کنید.

بعد از اکسترکت قالب (بسته نصبی)

بعد از اکسترکت کردن بسته نصبی در هاست خود شما دو فایل دارید یکی  که Archive و یکی هم نصب کننده قالب که به نام installer می باشد که ما با این دو فایل کار داریم.

خب برای نصب باید در آدرس بار مرورگر گوگل کروم آدرس سایت یا همان جایی که بسته نصبی را اکسترکت کردید را به همراه installer.php/ وارد کنید این آدرس یعنی installer.php ممکن است تغییر کند و شما باید حواس خود 24 دنگی جمع کنید بعد از وارد کردن آدرس یک صفحه مانند صفحه زیر بر می خورید.

نصب بسته نصبی در سی پنل

بعد از بر خورد با این صفحه باید تیک Ihave read and accept all trems & notices را فعال کنید و بعد از آن بر روی دکمه Next کلیک کنید و بعد از آن باید کمی صبر کنید تا مرحله بعد یا همون مرحله دوم نصب بسته نصبی بروید.

در مرحله دوم نصب بسته نصبی نیاز به یک دیتابیس که باید در Cpanel خود بسازید.

شروع به ساخت دیتابیس مورد نیاز :

ساخت دیتابیس مرحله 1

برای برقراری ارتباط وردپرس با هاست شما باید یک دیتابیس بسازید که برای ساخت دیتابیس در Cpanel شما باید به قسمت صفحه اصلی هاست خود بروید و بر روی دکمه MySQL® Database Wizard کلیک کنید و در آن بخش شما باید نام دیتابیس خود را بنویسید و بر روی Next Step کلیک کنید.

ساخت دیتابیس مرحله 2

و در مرحله بعد ساخت دیتابیس باید در بخش اول این صفحه نام دیتابیسی که در صفحه قبل ساختید را در این قسمت باز دوباره بنویسید و در قسمت زیر آن Password محکم و پر پاقرصی برای دیتابیس خود بسازید و می توانید برای ساخت پسورد بر روی Password Generator هم کمک بگیرید ولی یادتان باشد این پسورد را باید داشته باشید چون برای نصب بسته نصبی در مرحله دوم مورد استفاده قرار می گیرد بعد از نوشتن و کامل کردن نام و پسورد دیتابیس بر روی Create User کلیک کنید و دیتابیس خود را بسازید.

مرحله سوم دیتابیس

در مرحله سوم ساخت دیتابیس (ُساختن دیتابیس به پایان رسیده است)ولی در این بخش باید به دیتابیس خود اجازه یک سری کارها را بدهیم مانند ایجاد کردن و یا پاک کردن و یا هر کاری که در وردپرس می خواهیم انجام دهیم را اجازه دهیم که دیتابیس بتواند انجام دهد و برای این کار باید تیک گزینه ALL PRIVILEGES را فعال کنیم و بر روی گزینه Next Step کلیک کنیم.

تمام شدن ساخت دیتابیس در Cpanel

و در مرحله آخر یک صفحه مانند تصویر بالا برای شما نمایش خواهد داده شد که با موفقیت دیتابیس شما ساخته شده است.

ادامه نصب کننده بسته نصبی وردپرس فایل (installer.php) :

مرحله دوم نصب بسته نصبی در Cpanel

و اما در ادامه نصب کننده بسته نصبی بعد از ساختن دیتابیس و نگهداشتن اطلاعات دیتابیس در مرحله دوم نصب بسته نصبی باید اطلاعات یوزر وو پسورد دیتابیس ساخته شده را در قسمت Database نام دیتابیس و در قسمت User باز هم همان نام دیتابیس و در قسمت Password هم همان رمز دیتابیسی که ساخته اید را وارد کنید و در آخر بر روی گزینه Next کلیک کنید  و به مرحله بعد بروید.

مرحله سوم نصب بسته نصبی در Cpanel

بعد در مرحله بعد یک صفحه جدید باز می شود که در قسمت Options آن یک بخش به نام Username و Password نمایش داده می شود که در آن شما باید یوزر و پسورد مدیریت وردپرس خود را بنویسید (یعنی یوزر و پسورد ورود به مدیریت سایت شما) و بعد از ساختن بر روی دکمه Next کلیک کنید.

مرحله چهارم نصب بسته نصبی در Cpanel

بعد از کلیک بر روی گزینه Next یک صفحه باز می شود که به شما می گوید بسته نصبی شما نصب شده است و می توانید با وارد کردن آدرس سایت خود نمای جدید سایت را ببینید و با کلیک کردن بر روی Site Login به پنل مدیریت سایت خود با یوزر و پسوردی که ساختید وارد شوید و شروع به ویرایش کنید.

به همین راحتی می توانید بسته نصبی خود را نصب کنید./موفق و پیروز باشید.

مهران حسینی راد
چیزهای خوب سراغ کسانی می آیند که صبر می کنند اما چیزهای بهتر سراغ کسی می آیند که تلاش می کنند

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
اطلاع از